ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11649606
*
nr 1164 9606
Spegel
136x95
Kondition: nutida
Utrop:
1.200 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:21:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 11:14:12
1
100 kr
18/2 14:27:47
2
250 kr
19/2 19:05:36
3
200 kr
19/2 19:05:36
2
250 kr (Budbetjänt)
19/2 19:06:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1164 9606
Spegel
136x95
Kondition: nutida
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 11:14:12 | 1 | 100 kr |
18/2 14:27:47 | 2 | 250 kr |
19/2 19:05:36 | 3 | 200 kr |
19/2 19:05:36 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
19/2 19:06:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58